معرفی بهترین موتورهای جستجوگر وب

ساخت وبلاگ

معرفی بهترین موتورهای جستجوگر وب

 

امروزه انواع موتورهای جستجو تقریبا با کارایی یکسان و تفاوت های اندکی در محیط اینترنت وجود دارد. گوگل و یاهو جزء معتبرترین و بهترین موتورهای جستجو گر هستند. برای بالا بردن رتبه ی یک سایت در هرکدام با توجه به الگوریتم ها و ویژگی های خاص آنها روش های متفاوتی وجود دارد. در یک دسته بندی کلی جستجوگر ها را به انواع موتور جستجو داخلی و خارجی تقسیم بندی میکنیم. در زیر با ذکرنام هرکدام به توضیحاتی در باره انواع موتورهای جستجوگر اینترنتی پرداخته ایم.

موتورهای جستجوی فارسی یا داخلی

 

 

پارسی جو

می‌توان گفت در حال حاضر این موتور با دامنه‌ی parsijoo.ir بهترین موتور جستجوگر ایران است. البته از ایرادات آن می‌توان به عدم بروزرسانی به موقع آن اشاره کرد و هم اکنون غیر فعال می‌باشد

سلام

این موتور جستجو تحت دامنه‌یsalam.ir ارائه شده‌است، و طراحان در معرفی این جستجوگر اعلام داشته‌اند، که با بکارگیری هوش مصنوعی قابلیت جستجو در هر زمینه ای را دارد.

یوز

پروسه‌ی ساخت این جستجوگر تحت دامنه‌ی yooz.ir از سال ۱۳۸۸ استارت خورده‌ است و چندین میلیار صفحه‌ی جستجو شده دارد که تمرکز عمده ای بر روی متون فارسی داشته‌است. اما امروزه دیگر قابل استفاده نیست.

پارسیک

این موتور جستجوگر در سال ۱۳۸۱ راه اندازی شده‌است و در سال ۱۳۸۲ توانست جایزه ذره بین طلایی را دریافت کند. از نکات فنی این جستجوگر این است که فقط امکان جستجو در وب را دارد و تصاویر و ویدئو را سرچ نمی‌کند.

جس جو

در این جستجوگر مانند مابقی موتورهای جستجو امکان سرچ کردن تصاویر، مطالب و ویدئو وجود دارد. البته در این جستجوگر به جز سرچ اطلاعات امکان استفاده از کتابخانه و مترجم را هم دارید.

 

همچنین بخشی جهت تبدیل تاریخ میلادی، شمسی و قمری به یکدیگر نیز وجود دارد.

عمومی...
ما را در سایت عمومی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : کوثر kosar316 بازدید : 974 تاريخ : دوشنبه 29 خرداد 1402 ساعت: 20:46